Portal i Usługa MAXTEST.EU i MIERNIKINTERNETU.pl Oficjalnie dostępne!

Miło nam poinformować o uruchomieniu portali MaxTest.eu & MiernikInternetu.pl dedykowanej strony internetowej służącej do pomiaru natężenia sygnału i testowania prędkości Internetu mobilnego. Pomiar jakości i szybkości Internetu nie wymaga instalacji dodatkowych aplikacji, jedynie Przeglądarki Internetowej.

MaxTest.eu zapewnia odczyt podstawowych parametrów jakości łącza – między innymi : ping, średnią prędkość pobierania i średnią prędkość wysyłania. Witryny są dostępne pod MAXTEST.EU i MIERNIKINTERNETU.pl

Zgodnie z przepisami EU , dostawcy usług internetowych są zobowiązani do określenia w swoich umowach minimalnych, zwykle dostępnych i maksymalnych prędkości Internetu w sieciach stacjonarnych oraz szacunkowego maksimum dla sieci komórkowych. Te zapisy ułatwiają weryfikację, czy dostawca Internetu wypełnia swoje zobowiązania.

Aplikacja RFBenchmark do tej pory była w stanie zmierzyć jakość i szybkość mobilnego internetu i WiFi. Teraz wdrażamy narzędzie do pomiaru prędkości Internetu w sieci stacjonarnej. Oprogramowanie będzie dostępne w Maju 2018 r. na platformie Windows.

Written by

No Comments Yet.

Leave a reply